Svetainės žemelapis
English Russian Polish
2017-04-13  Birštone vyks Baltijos gitarų festivalis ir konkursas


 Birželio viduryje Birštone vėl įsikurs klasikinė gitara. Čia jau antrą kartą vyks Baltijos gitarų festivalis ir konkursas. Kelias dienas nuo ryto iki vakaro klasikinės gitaros gerbėjai suksis daugybėje renginių – vyks konkursas, paroda, meistriškumo pamokos ir seminarai, o po dienos renginių lauks pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiančių pasaulyje pripažintų gitaristų koncertai. Birželio 16 d. koncertuos vienas ryškiausių jaunųjų prancūzų Judicaël Perroy, o 17 d. Eden Stell gitarų duetas iš Didžiosios Britanijos.

Didžioji dalis Baltijos gitarų festivalio renginių bus nemokami. Festivalio organizatoriai – Baltijos gitarų kvartetas – sako norintys sudaryti galimybę žmonėms pažinti klasikinę gitarą. „Džiaugiamės Lietuvos publikai galėdami pristatyti pasaulines žvaigždes ne tik koncertuose, bet ir sudaryti sąlygas susitikti su jais iš arčiau per meistriškumo pamokas. Be to, norime pakviesti į renginius, atskleidžiančius klasikinės gitaros užkulisius“, – sako organizatoriai.

Šiemet festivalio savaitgalis bus pripildytas klasikinės gitaros renginių: vyks jaunųjų atlikėjų konkursas, seminaras apie rankų sveikatą, gitaros meistro pasakojimai apie instrumentų gamybą ir gitarų paroda. Gitaros meistras mielai patars, į ką reikia kreipti dėmesį norint išsirinkti tinkamą gitarą. Be to, konkurso laureatai gaus nemokamas žvaigždžių iš užsienio ir Baltijos gitarų kvarteto narių meistriškumo pamokas, kurias galės stebėti visi norintieji. Organizatoriai kviečia nepraleisti progos pamatyti, kaip pamokas veda kolegos iš Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos.
Šių metų festivalis Baltijos gitarų kvartetui – dar vienas pasiektas tikslas vystant klasikinės gitaros kultūrą Lietuvoje: „Seniai kalbėjome apie tai, kaip būtų puiku suburti klasikinės gitaros bendruomenę į kelias dienas vykstančius renginius, suteikti galimybę visiems bendrauti ne tik formalioje aplinkoje, bet ir prie pusryčių stalo. Dažnai neoficialioje, draugiškoje aplinkoje dalinamasi tokiais patarimais, kurie paprastų pamokų metu tiesiog neįmanomi. Tokia patirtis ir bendravimas yra neįkainojami kiekvienam atlikėjui“, – sako Baltijos gitarų kvarteto narys Saulius S. Lipčius.
Baltijos gitarų festivalio renginiai prasidės penktadienį, birželio 16 d. Nuo ryto vyks klasikinės gitaros atlikėjų konkursas. Į jį iki gegužės 1 d. kviečiami registruotis 5–35 metų amžiaus gitaristai, grojantys klasikine gitara. Organizatoriai žada, kad konkurso vertinimo komisijoje bus ir svečiai iš Didžiosios Britanijos: „Skatiname ir kviečiame aktyviai dalyvauti ir mokytojus, ir jų mokinius – reikia naudotis proga išgirsti patarimų iš pasaulyje pripažintų gitaristų“. Registracijos formą galima rasti interneto svetainėje www.bgq.lt.
Muzikantai sako neabejojantys, kad tokie festivaliai yra gyvybiškai svarbūs klasikinės gitaros kultūros laukui plėtoti. Šis festivalis vyksta nuo 2009 m. Koncertuodamas užsienyje ir dalyvaudamas įvairiuose festivaliuose, kvartetas dažnai lankosi kitų gitaros atlikėjų, niekada nekoncertavusių Baltijos šalyse, pasirodymuose. Stebint kitų gitaros atlikėjų kūrybą, muzikantams kilo idėja Baltijos šalyse organizuoti koncertus ir pristatyti geriausius pasaulyje gitaros virtuozus, kurių pasirodymai būtų įkvėpimo šaltinis gitaristams ir klasikinės gitaros mylėtojams. Be to, taip siekiama, kad gitara klasikinės muzikos scenoje užimtų pelnytą vietą.

Baltijos gitarų festivalio ir konkurso programa

Birželio 16 d.
9.00 Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso dalyvių registracija Birštono kurhauze (A ir B grupės) ir Birštono kultūros centre (C ir D grupės)
10.00 Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso pradžia Birštono kurhauze (A ir B grupės) ir Birštono kultūros centre (C ir D grupės)
15.00–18.00 Skirtingų gamintojų instrumentų paroda Birštono kurhauze
16.00 Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso laureatų apdovanojimas Birštono kurhauze
16.30 Gitaros meistro Maksimo Cukerio seminaras apie gitarų gamybą Birštono kurhauze
20.00 Judicaël Perroy (Prancūzija) koncertas Birštono kurhauze
Birželio 17 d.
9.30–12.00 Atviros meistriškumo pamokos Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso laureatams Birštono kurhauze, veda Judicaël Perroy
13.30–16.00 Atviros meistriškumo pamokos Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso laureatams Birštono kultūros centre, veda Eden Stell gitarų duetas ir Baltijos gitarų kvarteto nariai
16.30 Teorinė paskaita ir praktinis užsiėmimas apie rankų ir stuburo sveikatą muzikantams Birštono kultūros centre
15.00–18.00 Skirtingų gitaros gamintojų instrumentų paroda Birštono kurhauze
20.00 Eden Stell gitarų dueto (Didžioji Britanija) koncertas Birštono kultūros centre
Atvirų meistriškumo pamokų, seminarų ir gitarų parodos lankymas nemokamas.
Daugiau informacijos Saulius S. Lipčius, mob. + 370 686 74 838, el. paštas info@bgq.lt, www.bgq.lt

Birštono savivaldybės ir organizatorių informacija
 
Atgal   Spausdinti  
Į pradžią
Sanatorijos, SPA
Aktyvus laisvalaikis
Nakvynė
Maitinimas
Renginiai
Konferencijų organizavimas
V A I K A M S
Naujienų prenumerata

Birštono turizmo
informacijos centras
B. Sruogos g. 4, LT-59209
Birštonas, Lietuva
Tel. +370 319 65 740
El. paštas:
info@visitbirstonas.lt
www.visitbirstonas.lt


Darbo laikas
I-V 9.00-18.00
VI 10.00-18.00
VII 10.00-16.00

© Birštono turizmo informacijos centras. Visos teisės saugomos.
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.