Atgal

Atminties keliais: Vytauto Mačernio stotelės. Laiškai

Muzika
Renginio data
2021-11-07 15:00 Iki 16:30

apie

Poezijos ir muzikos programa.

* * *

Laiškų skaitymo komanda – aktoriai ir Kauno muzikos ansamblio „Ainiai“ muzikantai:
aktorius Saulius Bagaliūnas,
Lina Murauskienė (kanklės),
Narimantas Murauskas (aukštai plaktuką iškėlęs),
aktorius Saulius Čiučelis,
Justinas Buta (birbynė).

___________________________________________

Trijų renginių ciklo „Atminties keliais: Vytauto Mačernio stotelės“ muzikinis mono spektaklis „Laiškai“ su Kauno nacionalinio dramos teatro aktoriais ir ansamblio „Ainiai” muzikos atlikėjais, skirta poeto gimimo šimtmečiui.

Poeto laiškai sužadėtinei Bronei Vildžiūnatei, tarsi laivai, kurie plaukia į vieną pusę. Negrįžtant, be atsako… Šviesūs, persmelkti meile, su nuotaikingomis istorijomis ir santykiu į skirtingas aplinkas, kuriame sukasi mylimoji, šeimos nariai, pažįstami, literatūra, kelionės Lietuvoje ir vidiniai monologai – žaižaruojantys turtingomis žodžio ir emocinėmis kreivėmis.

„Laiškai“ – tai intymus išsikalbėjimo aktas, kuriame susitinka Poetas pats su savimi… Ryškias ir garsiai artikuliuotas Poeto mintis (aktorius Saulius Čiučelis) dabarties šviesoje keičia matinis ir mąslus prisiminimų fonas, kuris atklysta iš praeities, tačiau apgaubtas nuojautų ateičiai (aktorius Saulius Bagaliūnas). Poetas – tarsi gyvenimo, kūrybos, vienišumo ir lemties metaforos, kuriuos lydi gyvai improvizuojami, kompozitorės Zitos Bružaitės garsiniai ir režisieriaus Arvydo Lebeliūno sceniniai sprendimai.

Kelionės, laukimas, santykis su savo šeima ir begalinis troškimas būti kartu su savo mylimąja, kartu kurti ateitį… Liūdnos ir žaismingos, kasdienės ir svajingos mintys jungiasi su eilėraščiu ir koncertinių kanklių, birbynės, tabalų muzikos garsais, kuriančiais foną Vytauto Mačernio gyvenimui.