Atgal

Sėkmingo restorano atidarymas: reikalavimai maitinimo įstaigoms

Konferencijos
Nemokamas
Renginio data
2021-04-27 10:00 Iki 12:00

apie

„Versli Lietuva“ kartu su partneriais – VšĮ Panevėžio mokslo ir technologijų parku, „Light House“ ir „Kitchen Rules“· Konsultavimo paslaugų agentūra „Kitchen Rules“ – kviečia dalyvauti renginių cikle „Geroji verslo praktika: restoranai ir kavinės“. 
Balandžio 27 d., pirmojo renginių ciklo metu bus pristatyti svarbiausi žingsniai, kaip atidaryti sėkmingai dirbantį restoraną:

• būtini pasiruošimo darbai
• pagrindinės klaidos
• į ką reikia atkreipti dėmesį pasirenkant patalpas
• higienos reikalavimai maitinimo įstaigai ir visos kitos galimos kliūtys
• įvairūs pavyzdžiai, kaip sutrumpinti maisto paruošimo žingsnius
• kaip teisingai įvertinti, kokia maitinimo įstaigos koncepcija būtų tinkama konkrečiai vietai
• kodėl būtina yra verslo strategija

Renginį ves ir savo asmenine patirtimi dalinsis „Kitchen Rules“ komanda, kuri sprendžia visus viešojo maitinimo verslo rebusus: kaip sėkmingai pradėti verslą̨ ir išsiskirti su savo produktu.


Registracija į renginį: https://bit.ly/3uMyQj6

Pranešėjos:

Ieva Vaičiūnaitė yra rinkodaros specialistė, turinti daugiau nei 20-ies metų patirtį viešojo maitinimo sektoriuje. Ieva dirbo didžiausiuose Pabaltijo viešojo maitinimo tinkluose, tokiuose kaip „Čili“ („Čili pica“, „Čili Kaimas“, „Čili Kinija“, „Čili Bistro“, „Čili kava“), „Delano“ („Cancan pizza“, „Caif cafe“, „Delano“, „Freedom“). Ieva atidarė ne viena šimtą įvairaus profilio maitinimo objektų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Rumunijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje. Šiuo metu Ieva teikia gastronomines rinkodaros konsultacijas, kuria unikalias koncepcijas, tvarių ir sėkmingų viešojo maitinimo verslų strategijas bei prekinius ženklus.

Jurgita Viltrakienė yra maisto technologė-inžinierė, higienos ekspertė, turinti 20-ies metų patirtį dirbant gamybos vadove, technologe įvairiausios specifikos viešojo maitinimo įmonėse ir maisto pramonėje. Jurgita jau penktus metus konsultuoja pasirenkant patalpas, įvertinant esamas inžinerines galimybes, galimas biurokratines kliūtis, keliamus higienos reikalavimus, ruošia technologinius planus naujai besikuriantiems bei besiplečiantiems šios srities atstovams.