Atgal

Tarptautinė odinių objektų paroda „Baltų ženklai šiuolaikinėje odos dailėje“

Paroda
Nemokamas
Renginio data
2021-06-12 Iki 2021-07-10

apie

Tradicinėje, rengiamoje penkerius metus iš eilės, teminėje odos dailės parodoje savo darbus pristatys trylika autorių iš Lietuvos ir Latvijos. Didžioji dalis parodos dalyvių – neformalios Kauno menininkų grupės DermArs (derma ars (lot.) – odos menas) nariai. Be profesionalių odos menininkų darbų šioje parodoje galima pamatyti ir kitų meno sričių dailininkų kūrinius iš odos. Visus juos vienija pasirinkta medžiaga ir parodos tema.

Ši paroda skirta mūsų tautos šviesuolei, mokslininkei Marijai Gimbutienei, kuriai baltų gyvensena ir kultūra buvo vienas iš svarbiausių mokslinių tyrinėjimų objektų ir kurios šimtąsias gimimo metines šiemet minime.

Parodos tema – „Baltų ženklai’“- tiek pat svarbi lietuviams ir latviams, turint omenyje mūsų šalių baltiškas šaknis, bendras kultūrines, istorines ir asmenines patirtis, todėl natūralu, kad Latvijos menininkai džiugiai priėmė kvietimą dalyvauti šioje parodoje.

Baltų ženklai yra vieni seniausių ir labiausiai lakoniškų energijos ir informacijos išraiškos formų pasaulio istorijoje. Specifinis kiekvieno ženklo poveikis yra susijęs su gamta, pasąmone, mintimis. Manoma, kad ženklai ir simboliai, savo energetine galia keičia daiktų pobūdį, jų esmę, įtakoja aplinką, žmones ir įvykius. Mus supančiame pasaulyje yra daugybė simbolių ir mes visi esame šios terpės dalis nuo gimimo iki pat mirties.

Deja, šiame technologijų amžiuje, žmonės nustojo stebėti ženklus, išlaikyti harmoningą ryšį su gamta ir tautine sąmone. Todėl noras paminėti šviesios atminties mūsų tautietę Mariją Gimbutienę ir paskatino menininkus labiau patyrinėti ir artimiau pažinti senąją baltų kultūrą, įsiklausyti į vidines ir išorines inspiracijas, atveriančias naujų kūrybinių galių sklaidą.

Parodos tikslas – pristatyti originalią dailininkų kūrybą, panaudojant odos meno technikas, skatinti kūrybinių idėjų sklaidą, inicijuoti dialogą tarp autorių ir žiūrovų.

Tikimės, kad odos objektų paroda „Baltų ženklai šiuolaikinėje odos dailėje“, nuosekliai tęsdama odos meno tradicijas, pasieks žiūrovų širdis, sudomins šiuolaikine menine kalba ir kūrybinių idėjų įvairove.

Parodos dalyviai: Algimantas Šlapikas, Gražina Kuprevičienė, Lolita Grabauskienė, Relita Mielė, Ramutė Toliušytė, Danutė Gajauskienė, Jūratė Armonavičiūtė, Sigutė Bronickienė, Roma Serapinaitė, Jolanta Dambrauskienė, Ilona Junevičienė, Loreta Stankutė, Liene Eltermane.