Birštono muziejus
muziejus / architektūra / audiogidas
Nuorodos
Medinės vilos pastate įrengtą muziejų pamėgo ir Birštono poilsiautojai, ir iš toliau atvykstantys turistai. Čia per pusvalandį galima sužinoti įdomiausius faktus apie kurorto istoriją ir pamatyti nemažai vertingų istorinių, meno ir technikos eksponatų. Be to, muziejaus lankymas nemokamas, nebent užsisakytumėte ekskursiją ar edukaciją programą, jis veikia šešias dienas per savaitę.
Pirmiausia, dėmesio vertas muziejaus pastatas, įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą. 1933 m. šią romantinę vilą su bokšteliais ir ornamentuotais balkonais pastatydino girininkas Antanas Katelė. Iki antrojo pasaulinio karo ji buvo nuomojama Birštone besigydantiems mokytojams. Po karo pastatas nacionalizuotas, čia įkurta sanatorija, o nuo 1967 m. – muziejus.
Didžiausia ekspozicijos dalis skirta kurortiniam Birštono laikotarpiui nuo caro laikų iki mūsų dienų. Šiek tiek eksponatų mena viduramžius ir karališkos rezidencijos laikus. Tai – aplinkinių piliakalnių archeologiniai radiniai, buvusios pilies vizualizacija. Ypatingo dėmesio vertas bent trijų šimtų metų senumo luotas, skirtas persikėlimui per Nemuną.
Birštono suklestėjimą tarpukariu mena autentiškas fajetonas, kuriuo 1918–1938 m. Adomas Jurkulnevičius vežiojo į kurortą poilsiautojus iš Kauno. Ypatingo susidomėjimo sulaukia ir dantų gydytojo Igno Šablausko reikmenys bei gyvenimo istorija. Šis veiklus medikas ne tik pagelbėdavo suskaudus dantims, bet ir savaitgaliais Kurhauze pučiamųjų orkestrui vadovavo.
Meniniu požiūriu vertingiausios dailininko akademiko Nikodemo Silvanavičiaus darbų kopijos.
Iš anksto galima užsisakyti vieną iš edukacinių programų. Daugiausia susidomėjimo sulaukia „Birštono mineralinio vandens šaltiniai“, kurios metu sužinosite, kad kurorte visiškai nėra gėlo vandens.
Šalia muziejaus nėra erdvės automobilių parkavimui, tačiau jį galima lengvai pasiekti dviračiu ar pėsčiomis iš bet kurios kurorto vietos.
Lankytojo bilieto kaina – 2 Eur, lankytojo bilieto kaina apsilankymui Birštono muziejuje ir Birštono sakraliniame muziejuje – 3 Eur.
Nuolaidos taikomos:
vaikams, studentams, senjorams, neįgaliesiams ir kt.
Rašyti atsiliepimą